گاهی وقت ها نون توی متفاوت بودنه. حالا این نون می‌تونه هر چی باشه، توجه، پول، احترام و اعتماد به نفس کاذب یا غیرکاذب. نتیجه هم می‌تونه هر چی باشه، مثبت باشه یا منفی ! خیلی وقت‌ها می‌بینی شخصی برای هر چیزی که پیش میاد، حتی یه چیز خیلی عادی که شاید بازخوردها و فیدبک‌های تقریبا مشابه داشته باشه (با وجود تمام تفاوت‌هایی که موجوده)، میاد تا اصل موضوع رو نقض کنه. تا این‌جا مشکلی نیست، چون سلیقه ها، افکار و برداشت‌های آدم‌ها متفاوت هست. مشکل از جایی شروع می‌شه که خیلی از این مخالفت‌ها بی منطق و بی تفکر اتفاق میفته. ازش می‌پرسی چرا؟ اما حتی نمی‌دونه چرا! فقط می‌دونه که در درونش چیزی هست که می‌گه باید مخالفت کنی از هر چی که جمع پسند و عام پسنده. چون می‌خواد متفاوت باشه، چون فکر می‌کنه با این تفاوت بیش‌تر و خاص‌تر دیده می‌شه.
بعضی از افراد فکر می‌کنن با مخالفت با هر چیزی که مورد پسند و پذیرش همه هست، اعتبار خاصی می‌گیرن و گمان خاص بودن و متفاوت بودن می‌کنن.
اما من با این قضیه مخالفم. من معتقدم اگر پشت تایید یا رد، موافقت یا مخالفت و در کل هر عملی، منطق و تفکری نباشه اون تصمیم از درجه اهمیت و اعتبار ساقطه.
پشت خیلی از این مخالفت‌ها حتی تفکر منطقی هم وجود نداره. کم کم فرد به این که با یک نفر، یک ایده و یک نگرش مخالف باشه قانع نمی‌شه و توهم خاص بودن سبب میشه که با هر چیز جدیدی مخالف باشه. شاید اوایل رگه هایی از تفکر و دلیل و منطق هم وجود داشته باشه، اما کم کم جهت ی خاص بودن، بیش‌تر و سخت‌گیرانه تر و بی منطق تر مخالفت می‌کنه. به مرور ارتباط های عادی‌ش با اطرافیان گسسته می‌شه و فرد بیشتر در انزوای خودش فرو می‌ره. بعد باور می‌کنه از مردم عادی بیشتر می‌دونه و این تنهایی، سزای تفاوت داشتن با عوام هست. این تسلسل اونقدر ادامه داره که تهش معلوم نیست چی می‌شه و به کدوم آبادی یا کدوم ناکجا آباد می‌رسه!
این حالت ممکنه هم برای کسی که با تفکر و تعقل اتفاقات رو نفی می‌کرد به وجود بیاد، هم برای کسی که خلاف تعقل عمل می‌کرد. فصل مشترک بین این دو دسته هم فقط یه چیزه " توهم خاص بودن". جایی که بعد از اون تصمیم می گیری با دلیل یا بی دلیل، درست یا غلط بین خودت و آدم های اطرافت دیوار بکشی و از بالای دژهای مستحکم خیالی‌ت به آدم ها نگاه کنی!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rebecca دکتر صمدیان متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات Angie ارزون تر بخرید گردشگری مجتمع حضرت اباالفضل سیر تکامل من خوشمزه ترین مزه ها Rob Text.helsa